canlı okey

İnternetli Okey Oyunları

İnternetli Okey Oyunları, Günümüz popüler, çok oyunculu olan oyunlarından birisi olan okey, çoğu kişi tarafından bilinir ve sık sık oynanan bir oyundur. 4 kişi ile veya 3 kişi ile oynanabilen okey, bir masa oyunudur. Tarihi çok eskilere dayanmayan okeyin, 2 asır kadar öncesinde ortaya çıktığı sanılmaktadır. 2 asır kadar bir sürede bile oldukça popüler bir hale gelmiş ve ülkemizde de sıklıkla oynanır bir hale gelmiştir. Özellikle kahvelerde ve grup şeklinde arkadaş buluşmalarında oynanan ve eğlenceli vakit geçirmeyi sağlayan okey, günümüzde mobil olarak da oynanabilir bir hal almıştır. Cep telefonunuza indireceğiniz okey uygulamaları ile veya İnternet üzerinde bulunan sitelerden çevrim içi olarak okey oynayabilirsiniz. İnternet üzerinden oynayacağınız oyunlarda yeni arkadaşlıklar kurabilir ve okey eğlencenizi iki katına çıkarabilirsiniz.

internetli okey
internetli okey

İnternetli Okey

İnternetli Okey 4 kişi ile birlikte oynanabilen bir masa oyunudur. Genellikle arkadaş grupları arasında ve özellikle de mahalle kahvelerinde oynanan okey, oldukça geniş bir kitleye hitap eder. Okey oynarken eğlenceli vakit geçirebilir ve okey tecrübenizi artırabilirsiniz. Gelişen teknoloji ile birlikte arkadaşlarınız olmadan da, çevrim içi okey oynayabilirsiniz. Bunun için yazılmış uygulamaları kullanabilir ve canlı okey oynayabilirsiniz. Çoğu okey uygulaması aktif sohbet özelliğine sahip olduğundan, yeni dostlar edinebilir ve mobil olarak onlarla okey oynayabilirsiniz.

İnternetli Okey Oyna

Oyun 4 isteka, bir çift zar ve 2 tanesi sahte okey olmak üzere 106 tane okey taşından oluşur. Her oyuncu bir istekaya ve 14 taşa sahiptir. Taş dağılımı yapılırken ilk başlayacak oyuncuya 1 tane fazla taş verilerek 15 taşa sahip olması sağlanır. 15 taşa sahip oyuncu elindeki taşlardan herhangi birini sağ tarafından bırakarak oyuna başlar. Diğer oyuncu da eğer işine yararsa bırakılan taşı alır veya ortadan taş çeker. Doğru sıraya göre taşlarını dizen oyuncu, oyunu kazanır.

İnternet’ten okey oynamak için, İnternet bağlantısına ve İnternet’e bağlanabilen bir cihaza sahip olmalısınız. İnternet üzerinden çevrim içi oynayabileceğiniz gibi cihazınıza yüklenebilen canlı okey oyna uygulamaları ile de oynayabilirsiniz. Eş zamanlı olarak diğer oyuncular ile oynayacağınız oyunda, sohbet edebilir ve yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Okey Nasıl Oynanır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En Eğlenceli Canlı Okey Oynama Sitesi